Tysiące sprawdzonych hodowców psów i kotów oraz schronisk! | PrzybijŁapę.com

Iwona Borowiecka

Studzianki Kolonia 87
Nazwa hodowcy: Iwona Borowiecka
Rok założenia: 1983
Hodowany gatunek: Psy
Hodowane rasy:
  • Cairn terrier
Opis
Kilka słów o Hodowli

Serdecznie witam i zapraszam wszystkich obecnych jak i przyszłych miłośników rasy Cairn Terrier do odwiedzenia mojej hodowli. Hodowla Seglavi istnieje już niemal 40 lat, założona została przeze mnie w 1983 roku. Nazwa hodowli pochodzi od cennego rodu koni arabskich i jest wynikiem mojej przygody z końmi i jeździectwem. Jako nastolatka zafascynowana byłam głównie psami z grupy molosów, a szczególnie dogami niemieckimi. Już wtedy próbowałam swych sił na wystawach, przejeżdżając z psami Polskę wszerz i wzdłuż. Na przestrzeni lat mieszkały ze mną również buldogi angielskie i mopsy. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych moja pasja musiała chwilowo ustąpić pola nowemu życiowemu wyzwaniu : Rodzinie. Na szczęście :) w niedługim czasie wszystko wróciło do normy (drobna uwaga : to, co jest normą dla psiarza - dalece kłóci się ze wszystkimi normami przyjętymi przez zwykłego, statystycznego ''zjadacza chleba'') i psy ponownie, a nawet ze zdwojonym impetem opanowały nasz dom :))

Zamysł nabycia Cairn Terriera pojawił się w końcu lat dziewięćdziesiątych, lecz zrealizowałam go dopiero w 2002 roku. Wtedy też pojawiła się w domu pierwsza suczka tej rasy, a już zaledwie 6 m-cy później następna. Z czasem przybywały do hodowli kolejne, już bardzo przemyślane i ,, w moim typie '' zwierzęta.

Jako, że hodowla z natury rzeczy nie jest jednym pasmem sukcesów, a wręcz o sukces bardzo trudno - zdarzały się także niepowodzenia. Niektóre z kryć nie okazały się aż tak dobre, jak byśmy sobie tego życzyli. Kilka dorosłych, również utytułowanych psów zdecydowaliśmy się z hodowli wykluczyć, pokładając nadzieję w innych - naszym zdaniem doskonalszych eksterierowo i psychicznie. Psychika Cairnów jest dla nas niezmiernie ważną, kto wie czy nie najważniejszą kwestią. Po blisko dwudziestu latach codziennego obcowania z rasą, zbierania doświadczeń - jesteśmy pewni jednego :

Nie ma dobrego Cairna bez dobrego Charakteru !!

W tym miejscu należałoby odpowiedzieć na pytanie: ,, Ale dlaczego właśnie Cairny ? '' Otóż Cairny urzekają swoją inteligencją, pomysłowością i poczuciem humoru. Są błyskotliwe, energiczne, odważne i chętne do współpracy z człowiekiem. Wszelkie przejawy niesubordynacji czy zachowań aspołecznych są wynikiem tylko i wyłącznie nieodpowiedniego prowadzenia. Czasem jest to brak doświadczenia, a czasem zaniedbania wynikające z przeświadczenia, że pies sam się jakoś wychowa. Oczywiście Cairn jest terrierem z krwi i kości i raczej nie należy od niego wymagać bezwzględnego podporządkowania w każdej sytuacji. Co nie znaczy, że przy odrobinie codziennego zaangażowania nie można osiągnąć doskonałych rezultatów. To naprawdę niezwykle pojętne, szybko uczące się pieski. Atutem tej rasy jest łagodne usposobienie, dzięki czemu Cairny są idealnymi psami dla każdego, kto prowadzi w miarę aktywny tryb życia. A ta odrobinka niezależności ? Może właśnie w niej tkwi największy urok...

Hodowla Seglavi jest hodowlą jednej ulubionej przez nas rasy - hodujemy tylko i wyłącznie Cairn Terriery.

Do chwili obecnej - jesień 2020 - nasze Cairn Terriery uzyskały ponad 200 Championatów różnych krajów, wiele Zwycięstw Klubu Terriera w Polsce i poza granicami oraz innych znaczących tytułów i wyróżnień.

Priorytetem w hodowli jest dla nas zdrowie oraz typowy dla rasy, wspaniały charakter. Starannie planujemy poszczególne skojarzenia w nadziei na to, że kolejne pokolenie będzie równie dobre lub lepsze od rodziców. Importujemy z zagranicy wartościowe psy, zawsze mając na uwadze zarówno eksterier, psychikę jak i pochodzenie. Nasze Cairny są pełnoprawnymi członkami rodziny i mieszkają z nami w domu. Nasze szczenięta rodzą się i wychowują w domu. Nie prowadzimy hodowli kojcowej i jesteśmy jej zdecydowanymi przeciwnikami. Nasze Cairn Terriery, jeśli tylko mają na to ochotę, mogą korzystać z ogrodzonego terenu o powierzchni 0,5 ha lub buszować po kilku hektarach pól i lasów naszego urokliwego zacisza.

Jesteśmy zrzeszeni w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI oraz w Związku Kynologicznym w Polsce ZKwP - o/Lublin.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej i obserwowania bieżących wydarzeń w naszej hodowli. W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących rasy prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

IWONA BOROWIECKA

Opinie (0)

Wiarygodne opinie

W PrzybijŁapę masz pewność, że opinie pochodzą jedynie od osób, które faktycznie kupiły psa/kota z tej hodowli. Zastanawiasz się jak napisać pomocną opinię? Sprawdź tutaj .

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Prosimy o załączenie metryki lub rodowodu w celu weryfikacji zakupu u danego hodowcy. Zasłoń proszę dane wrażliwe, pozostaw imię i przydomek oraz datę urodzenia zwierzęcia.

Ocena